Asociatia de marketing a studentilor2019-06-14T11:37:55+00:00

Asociaţia de Marketing a Studenţilor din România (AMA România) a fost creată în anul 2014 de către un grup de studenţi ai Facultăţii de Marketing din cadrul Academiei de Studii Economice din Bucureşti, membrii ai Asociaţiei Americane de Marketing, cu care se află în strânsă legătură. AMA include reprezentanţi ai studenţilor din domeniul marketing din majoritatea centrelor universitare din ţară (Iaşi, Cluj, Timişoara, Galaţi, Braşov), precum şi studenţi din cadrul altor specializări, pasionaţi de domeniul marketing.

AMA are scopul de a promova şi apăra drepturile şi interesele profesionale, educaţionale, artistice şi culturale ale studenţilor, precum şi a satisfacerii nevoilor acestora in domeniile artistic, cultural, social, civic. Conform documentelor statutare, AMA urmăreste inclusiv coordonarea, implementarea si realizarea de programe de formare initiala si continua a adultilor in domeniul antreprenoriatului si furnizarea de servicii de formare profesionala.

Mai multe detalii: www.ama.ase.ro