EMIRAL MEDIA:
🤩 Oportunitate de stagiu de practică pentru studenții și masteranzii Facultății de Marketing
💼 Cine suntem?
Emiral Media este agenția de marketing digital care face afacerile cu potențial de dezvoltare să devină atractive și performante online. Suntem un ONE STOP SHOP – partenerul pe termen lung al companiilor, de la care acestea primesc tot ce au nevoie pentru a vinde online.
Cu multiple specializări cum ar fi „Project management”, „Web design”, „Administrare & Securizare”, îi ajutăm pe clienții noștri să se prezinte în cea mai bună formă.
Comunicarea către clienți este făcută prin intermediul site-ului www.emiral.ro dar și prin canalele social media cum ar fi:
🧐 Ce căutăm?
Pentru a te integra cu ușurință în echipa noastră de practică, ar fi recomandat să ai următoarele aptitudini:
📌 Să fii comunicativ, deschis către noi provocări;
📌 Capacitatea de a lucra într-o echipă;
📌 Să dai dovadă de creativitate;
📌 Devotament și implicare;
📌 Flexibilitate când vine vorba de programul și modul în care se desfășoară activitatea;
📌 Nivel limba engleză începător-mediu;
Dacă te-ai regăsit în cel puțin patru aptitudini din cele menționate mai sus, te așteptăm în echipa noastră!
🧐 Cum vom proceda?
Vom forma o echipă de practică prin care vă vom arăta care sunt principalele roluri pe care le poate ocupa o persoană ce-și dorește să vadă „cu ce se mănâncă marketingul”.
👉🏻 PR & Marketing Assistant – comunicarea trebuie să fie aptitudinea ta de bază pentru acest post. Aici vom exemplifica, care sunt primii pași în derularea unei povești și cum aceasta poate deveni una de succes.
👉🏻 Website management – Ținem site-urile clienților actualizate astfel încât să țină pasul cu modificările din business.
👉🏻 Dacă ești pasionat de foto/video, noi avem o activitate special concepută pentru tinerii cu înclinații artistice.
🎁 Ce oferim?
✅ Adeverință de practică nostru fiecare student/masterand;
✅ Îndrumarea noastră la întocmirea raportului final de practică;
✅ Program flexibil în funcție programul de la facultate;
✅ Dacă în urma activității se vor vedea anumite rezultate, există posibilitatea oferirii unor recompense;
✅ În urma parcurgerii stagiului de practică alături de echipa Emiral oferim posibilitatea angajării.
🔎Cum puteți lua legătura cu noi?
Ne poți contacta prin intermediul paginii noastre de Facebook, unde sunt necesare doar datele referitoare la: nume și prenume, telefon, email, facultatea/masterat și CV.
Dacă dorești să-ți desfășori stagiul de practică conform celor menționate mai sus, te așteptăm să te alături în echipa Emiral, cu forțe proaspete.